Za tři měsíce… tak co za ně zvládneme?

Tříměsíční plánování aneb jak si plnit sny (nejen v onlinu)

Mám ráda citáty, které mě posunují dopředu nebo mě nějakým způsobem podporují na mojí cestě. A jedním z nich je třeba “Za 3 měsíce ode dneška budeš sám sobě děkovat”. Dřív jsem ho měla na nástěnce, dneska si ho nosím v hlavě. A párkrát už mě skutečně dost povzbudil.

Je zajímavé, co ty tři měsíce zmůžou. Na jednu stranu zatnout zuby a tři měsíce makat není nic tak strašného, pokud nás za to bude čekat sladká odměna. Není to ani zas tak příšerně vyčerpávající, ani demotivující. V dospělosti už víme, že tři měsíce utečou jak voda.

Na druhou stranu, pokud naše síly nasměrujeme dobře a budeme pracovat na našich cílech chytře, můžeme toho za ty tři měsíce hodně udělat. Můžeme některé naše důležité myšlenky přeměnit v realitu a posunout nás o pořádný krok dopředu. Pokud půjdeme do akce a tři měsíce vydržíme v našem snažení, skutečně si po jejich uplynutí poděkujeme. Budeme mít totiž možná fakt super výsledky.

U spousty projektů se snažím pracovat právě s tříměsíčním plánováním. Neříkám, že se mi to vždycky povede splnit, ale dává mi to dobrý rámec. Odpíchnu se od toho při tvorbě plánu od rámcového po detailní a zcela konkrétní. Pomůže mi to lépe nad vším přemýšlet. Umožní mi to zohlednit i třeba svátky nebo důležité termíny, které by při jiném plánování zapadly, ale které mají dost vliv na celý průběh.

Vím taky, že pokud budu chtít změnit svůj život, tak když se do toho opřu, za tři měsíce to můžu zvládnout. A to je super pocit.

Právě začalo druhé čtvrtletí tohoto roku a to je skvělá příležitost na to stanovit si hezké cíle a během něj na nich pracovat. Zvládnout je do léta. A za ty tři měsíce si pak poděkovat.

Tak co, dáte si tříměsíční výzvu, napíšete cíle a za tři měsíce oslavíte výsledky? 🙂

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vašich údajů (více info)

Po odeslání musí být komentář ručně schválen, aby nebyla diskuse plná spamu :). Bude proto chvíli trvat, než se komentář pod příspěvkem zobrazí. Díky!