Velké weby běžící na WordPressu

Příklady velkých webů, které využívají wordpress

Že jsem příznivcem WordPressu, to možná víte. Není to ale proto, že bych na něm začínala a proto mu byla věrná až do smrti. Vyzkoušela jsem různé jiné systémy a poměrně dost jsem si s ním v průběhu doby pohrála. A taky se dívám kolem sebe. Je hodně velkých vytížených webů, které běží právě na WordPressu. Pojďme se na některé z nich podívat.

MTV News

MTV News má nekonečnou hlavní stránku, na které se načítají články do minulosti, jeden za druhým. Má magazínovou šablonu a stále nám podsouvá další a další obsah. (kouknout)

Microsoft News

Microsoft si pro svoji stránku se zprávami taky vybral WordPress – jednodušší magazínovou šablonu (i když na můj vkus docela málo propracovanou). (kouknout)

Etsy blog

Etsy je asi největším světovým tržištěm rukodělných produktů. Mají k němu přidružený blog, kde píšou o inspiraci a představují zajímavé prodejce. (kouknout)

UPS Glogal

Nadnárodní přepravní společnost UPS na něm postavila svůj globální web, kde představuje společnost a publikuje zdroje důležitých informací. (kouknout)

People.com

Asi největší světová drbárna na internetu. Jsou dokonce hostováni na wordpress.com. (kouknout)

TED blog

TED patří mezi největší zdroje inspirace nejen v oblasti osobního rozvoje, na jejich blogu najdeme novinky ze zákusilí a další zajímavosti. Design mají jednoduchý, přehledný. (kouknout)

Reuters blog

Reuters je jedna z největších světových informačních agentur. Mají web a blog, ani jedno dle mého nijak zvlášť podařené ale. (kouknout)

Fortune

Ezine Fortune přináší novinky ze světa společností Fortune 500 a byznysu obecně. Má docela pěknou, avšak konzervativní magazínovou šablonu. (kouknout)

Playstation blog

Konzoli Playstation není třeba představovat, patří mezi topky firmy SONY. Má jednoduchý, do tmava laděný design. (kouknout)

Techcrunch

Populární informační portál o technologiích a světě startupů. Má docela jednoduchou šablonu a je hostovaný na wordpress.com. (kouknout)

Pár postřehů na konec

WordPress se nejčastěji používá pro blogy při velkých médiích, centra novinek a práci s komunitou.

Trendy v designu poslední doby pro takové blogy jsou jasné – jednoduchost, strohost, nijak zajímavé barvy.

Taky se na něm staví microsites – tematické malé webové projekty, které mají za cíl podpořit konkrétní produkt nebo kampaň. Ty už bývají veselejší.

Často se volí taky jako jádro webu známých osobností, kapel… Dá se na něm snadno postavit efektní web a vyhrát si s designem. Ty jsem zde nezahrnula, o těch bude řeč někdy příště…

Některá velká média hostují u wordpress.com. Zatímco pro normálního člověka to není vůbec výhodné – má velká omezení a za každou druhou věc platí jak mourovatý, tyto společnosti využívají (jistě těžce placené) VIP služby.

 

Musím říct, že za mě tyto weby nejsou přílišnou inspirací. Jsou zato důkazem, že i velký projekt může jet úspěšně na WordPressu. I když dostatečně o tom vypovídají třeba taky velké americké blogy, k těm se dostaneme někdy příště :).

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vašich údajů (více info)

Po odeslání musí být komentář ručně schválen, aby nebyla diskuse plná spamu :). Bude proto chvíli trvat, než se komentář pod příspěvkem zobrazí. Díky!