Jak jsem se z happy Friday propracovala k happy Monday

Jak jsem začala mít ráda pondělky

Když jsem chodila do práce, každý pátek ráno začínal slovy happy Friday. A čtvrtku jsme říkali malý pátek. Byli jsme skutečně happy, že konečně přišel poslední pracovní den týdne a nás čekalo aspoň krátké volno.

Dneska to mám obráceně. Když přijde pátek, říkám si: „Sakra, už? Já nechcíí!“. Musím ale uznat, že ta změna nebyla hned. Propracovávala jsem se k ní skoro rok.

Někteří osvícení říkají, že všechno v našem životě je věc pohledu. Někdy to platí víc, někdy míň. V otázce, jestli je happy pondělí nebo pátek, to platí skoro stoprocentně. A změna perspektivy mnohé usnadní a hlavně život zpříjemní! To můžu potvrdit!

Poslední dobou se svým projektům a práci věnuju obvykle ve všechní dny. O víkendech řeším jiné záležitosti a taky během nich většinou připravuju recepty. Takže trošku vyběhnu z týdenní rutiny. Přináší mi to změnu, což je fajn pro mozek. Taky to ale znamená, že se moje práce na ty dva dny z větší části zastaví.

Pondělí je pro mě nově dnem, kdy maličko restartuju a zase se vrhám do práce. Snažím se jí udělat co největší kus, abych hned první den využila na maximum. Těším se, že odškrtám nějaké body z mého to-do listu a že pokud se zadaří, tu nejnáročnější práci zvládnu během první poloviny týdne.

Nikdy to sice není tak růžové a rozhodně nemám ve středu hotovo. Většinou ale už mám odpraveno to „nejhořlavější“ a to mi dává pocit, že jsem s něčím pohnula. Pátek se většinou blíží dost rychle a co bych dala za to, kdyby byl týden o den delší.

Je pravda, že některé pondělí je víc happy než jiné. Je moc fajn vědět, že nás čeká týden plný produktivní práce, jejíž výsledky uvidíme. Někdy je ale přede mnou spíš nálož úkolů, které je prostě potřeba udělat, trvají dlouho a neposunou mě nikam. I u nich ale jsem ráda, že existuje pondělí, protože pokud je právě v pondělí udělám, mám od nich pokoj.

To, jak se moje vnímání pondělí změnilo, si uvědomuju víc a víc. A jsem ráda, že jsem si cestu k happy Monday nakonec našla :).

 

A co vy a pondělí? Umíte si ho užít nebo jste z těch, co ho nějak přetrpí? Pokud patříte do té druhé skupiny, možná se blíží ta správná chvíle s tím něco udělat :).

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vašich údajů (více info)

Po odeslání musí být komentář ručně schválen, aby nebyla diskuse plná spamu :). Bude proto chvíli trvat, než se komentář pod příspěvkem zobrazí. Díky!