(produktivní) práce z domu (a na sebe), je to brnkačka?

Práce z domu na volné noze a produktivita

Pro některé je možnost pracovat z domu snem. Já tak kdysi pracovala externě, po večerech jsem psala a vyhovovalo mi to. U toho jsem studovala, pak ještě i pracovala a měla jsem dojem, že to zvládám skoro levou zadní. Pak jsem nastoupila do práce a šest let snila o tom, že se zase jednou vrátím do mé “domácí kanceláře”. A ještě lépe, že budu pracovat sama na sebe.

 » Přečíst si celý článek « 

Update: co dělám (že nemám čas)?

Jak fungovat podle priorit?

Poslední dobou málo píšu – ať už sem nebo na moje další dva blogy. Má to jeden prostý důvod – dotahuju věci. A taky se učím – učím se fungovat podle priorit.

Už jsem víc než rok na volné noze a byl to rok dosti rychlý a hlavně poučný. A abych to „nezabila“, rozhodla jsem se teda nakonec zkušenosti aplikovat :-D.

Během toho roku jsem zjistila,

 » Přečíst si celý článek « 

Pomodoro technika řízení času

Pomodoro Technique - metoda řízení času

Tipů, jak organizovat a pracovat s časem, není nikdy dost. Proto bychom měli bezpodmínečně znát tzv. Pomodoro Technique. Jedná se v podstatě už o klasiku, která nám někdy může být poměrně užitečná.

Pomodoro Technique neboli metodu rajčete proslavil Francesco Cirillo, který ji používal a ladil během svých studií na univerzitě. Dnes má na ní založenou celou řadu produktů. Jméno tato time-managementová metoda dostala po kuchyňské minutce,

 » Přečíst si celý článek « 

Další zdroj inspirace? My sami!

Skvělý zdroj inspirace jsme i my sami a naše práce

Ráda se nechám inspirovat ostatními a občas mám pocit, že je ten správný čas načerpat nové nápady, a tak hledám kde. Nedávno jsem si tak prohlížela moji starou tvorbu a zjistila jsem, že i toto je cesta. Že se můžeme inspirovat i sami sebou (a někdy budeme možná mile překvapeni :)).

Když jsem si prohlížela svoje staré fotky a příspěvky na blogách, zjistila jsem,

 » Přečíst si celý článek « 

Jak jsem se z happy Friday propracovala k happy Monday

Jak jsem začala mít ráda pondělky

Když jsem chodila do práce, každý pátek ráno začínal slovy happy Friday. A čtvrtku jsme říkali malý pátek. Byli jsme skutečně happy, že konečně přišel poslední pracovní den týdne a nás čekalo aspoň krátké volno.

Dneska to mám obráceně. Když přijde pátek, říkám si: „Sakra, už? Já nechcíí!“. Musím ale uznat, že ta změna nebyla hned. Propracovávala jsem se k ní skoro rok.

 » Přečíst si celý článek « 

Za tři měsíce… tak co za ně zvládneme?

Tříměsíční plánování aneb jak si plnit sny (nejen v onlinu)

Mám ráda citáty, které mě posunují dopředu nebo mě nějakým způsobem podporují na mojí cestě. A jedním z nich je třeba “Za 3 měsíce ode dneška budeš sám sobě děkovat”. Dřív jsem ho měla na nástěnce, dneska si ho nosím v hlavě. A párkrát už mě skutečně dost povzbudil.

Je zajímavé, co ty tři měsíce zmůžou. Na jednu stranu zatnout zuby a tři měsíce makat není nic tak strašného,

 » Přečíst si celý článek « 

5 věcí, kterým se budu v roce 2018 víc věnovat (a vy byste mohli taky)

Čemu se budu věnovat v roce 2018? Plány pro moje online projekty

O minulém roce jsem psala nedávno. Při jeho rekapitulaci jsem se snažila se z něj co nejvíc naučit a odnést si maximum do roku nového. K čemu jinému by rozjímání o minulosti bylo, než k tomu se poučit?

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala do tohohle stádia, kdy se některým věcem skutečně můžu víc věnovat a rozvíjet je. Minulý rok jsem přešla na volnou nohu a začala budovat si svůj byznys.

 » Přečíst si celý článek « 

Můj 2017: malé ohlédnutí za loňskou jízdou

Jaký byl můj rok 2017 - ohlédnutí

Rok 2017 je fuč a já dopisuju jeho rekapitulaci. Něco podobného dělávám každoročně, ovšem tentokrát je to jiné. Dost věcí se změnilo, spousta cílů se splnila a já skoro nevěřím tomu, že to byla taková jízda. No, abych to uvedla na pravou míru… jízda to byla pracovní.

V lednu jsem dodělávala první verzi restartujse. Byla jsem odhodlaná k restartu a hlavně k velkému posunu dopředu.

 » Přečíst si celý článek « 

Jak píšu články na blog?

Jak píšu články na blog?

I když se nepovažuju přímo za blogerku, na netu mě zaujal dotazník zaměřený na „blogerské fungování“. Dle mého nám umožní ukázat pár věcí ze zákulisí a v něm obsažené informace mohou hodně říct těm, kteří se blogování nebo prostě psaní teprv začínají věnovat.

Otázky sepsala a vydala Verča – Veruce.

Moje odpovědi se budou vztahovat ke všech mým projektům –

 » Přečíst si celý článek « 

Jak vložit na web video z facebooku?

Jak vložit na web vide/gif?

Konečně jsem se dostala k tomu připravit pro moji jinou facebook stránku „nějaký hejblátka“ – v podobě gifu (tedy obrázku, který sestává z řady snímků spouštěných za sebou v určitých intervalech). A samozřejmě, tyto příspěvky jsou časově i energeticky náročnější na přípravu, takže když už, tak ho využít pořádně. Gif prostě musel přijít i na web.

Všechny moje weby jedou na WordPressu, ale ono to bude všude vcelku podobné.

 » Přečíst si celý článek «