📘 CSS chybějící manuál, David Sawyer McFarland

Nejlepší kniha na naučení se css kódování

Hledáte knihu, která by vás protáhla začátky CSS nebo pomohla zaplnit nějaké mezery ve vědomostech? Říkáte si občas, že snad není možné, jak vás to CSSko neposlouchá? Možná vám přijde vhod CSS chybějící manuál.

Na tuhle knihu jsem narazila ve chvíli, kdy jsem už docela normálně kódovala, ale občas jsem měla pocit, že si to ve finále dělá, co chce. A taky jsem chtěla znalosti nějak ucelit,

 » Přečíst si celý článek « 

📘 Click.ology, Graham Jones

Kniha o tom, jak udělat fungující eshop

O víkendu jsem dočetla Click.ology. Už jsem ji četla podruhé. Nadešel na ni čas, protože jsem v procesu tvorby eshopu a pro eshopaře je tahle knížka fakt užitečná.

Graham Jones

Za Grahamovým jménem často najdeme dovětek “The Internet Psychologist”. Vystudoval psychologii a zaměřil se na ni v souvislosti s online světem. Zkoumá, jakým způsobem se lidé na síti chovají a především pak jak se chovají v pozici zákazníka.

 » Přečíst si celý článek « 

📘 Přednášejte jako na TEDu / TED Talks, Chris Anderson

Přednášejte jako na TEDu / TED Talks, Chris Anderson

O knize TED Talks jsem slýchávala už dlouho, ale až do nedávna mě nenapadlo si ji vzít do ruky. Proč bych měla, když se nikde přednášet nechystám?

Před asi měsícem se ale něco změnilo a já si řekla, že bych si ji přečíst měla. A protože jsem ji viděla v naší knihovně, vypravila jsem se pro ni. A udělala jsem dobře.

Chris Anderson

Chris Anderson strávil roky prací v médiích.

 » Přečíst si celý článek « 

Co je workflow a jak nám pomůže?

Co je workflow a jak ho využijeme při blogování nebo online podnikání?

Workflow je další z těch cizích slov, které bychom měli zařadit do našeho slovníku. Usnadní nám spoustu práce, ušetří čas a starosti… Jak?

Co je workflow?

Workflow je do překladu tok práce a všeho, co s tím souvisí. Můžeme si pod tím představit jednotlivé úkoly nebo činnosti, rozhodnutí, která musíme udělat, odpovědnosti, které třeba sdílíme s dalšími osobami, taky zahrnuje nástroje,

 » Přečíst si celý článek « 

Darktable, open source program k editaci fotek (i v raw)

Zadrma program pro úpravu fotek, alternativa k Lightroom

Opensourcový program darktable je součástí mého toolboxu pro postprodukci fotek. Nepoužívám ho pořád, spíš ho mám v záloze. Občas totiž umí dost “helfnout”. A proto o něm právě píšu…

Alternativa k Lightroomu

Možná znáte placený adobácký program Lightroom. Darktable je taková jeho opensourcová obdoba – zdarma a dostupná pro Windows, Mac i Linux. Stáhnout ho a nainstalovat nás stojí jen chvilku.

 » Přečíst si celý článek « 

📘 Na volné noze, Robert Vlach

Na volné noze - podnikejte jako profesionálové, Robert Vlach

Kniha Na volné noze – Podnikejte jako profesionálové rozvířila v roce 2017 vody české literatury pro podnikatele. A pro mě přišla úplně přesně v ten správný moment – ve chvíli, kdy jsem na volnou nohu přecházela. Prostě jako na zavolanou.

Robert Vlach

Už spoustu let funguje portál navolnenoze.cz, možná ho znáte. Založil ho právě Robert Vlach, a to už v roce 2005.

 » Přečíst si celý článek « 

📘 Epic content marketing, Joe Pulizzi

Kniha o obsahovém marketingu - Epic content marketing, Joe Pulizzi

Abych ten svůj plán o lepším obsahu začala co nejdříve naplňovat, ještě koncem minulého roku jsem se pustila do studia. Jako první na řadu přišel epický obsahový marketing od mistra Pulizziho.

Kniha zatím, pokud vím, nevyšla česky ani slovensky, já ji každopádně četla v angličtině. Patří mezi povinnou četbu pro všechny, kteří se obsahovým marketingem chtějí zabývat. A dle mého by si ji měli přečíst i podnikatelé,

 » Přečíst si celý článek « 

3 důvody, proč mám ráda Pinterest

Důvody, proč používám Pinterest, nejen jako podporu blogu

Pinterest už znám dlouho a ještě si pamatuju, jak ze začátku fungoval jen na pozvánku. Od té doby se leccos změnilo a stala se z něj masová záležitost. V našich končinách má sice svoje limity, ale já na něj nedám dopustit. Jak Pinterest používám a proč?

Pro vlastní obsah

Na Pinterestu poměrně snadno můžeme zveřejňovat či propagovat náš vlastní obsah,

 » Přečíst si celý článek « 

Photoshop zadarmo? Jmenuje se GIMP!

Photoshop zadarmo? Zkuste GIMP!

Photoshop znají snad úplně všichni. Nevím jak teď, ale dlouhou dobu to byl nejvíc cool program na úpravu fotek. Hodně se pirátil a byl naprosto „nezbytný“, pokud si člověk chtěl zkrášlit fotku na facebook, o obrázcích na blog ani nemluvím.

Nicméně vývoj jde dopředu a přijít k funkční nelegální kopii softwaru téhle třídy nemusí být už zdaleka tak snadné, nehledě na možné následky.

 » Přečíst si celý článek «