Co je workflow a jak nám pomůže?

Co je workflow a jak ho využijeme při blogování nebo online podnikání?

Workflow je další z těch cizích slov, které bychom měli zařadit do našeho slovníku. Usnadní nám spoustu práce, ušetří čas a starosti… Jak?

Co je workflow?

Workflow je do překladu tok práce a všeho, co s tím souvisí. Můžeme si pod tím představit jednotlivé úkoly nebo činnosti, rozhodnutí, která musíme udělat, odpovědnosti, které třeba sdílíme s dalšími osobami, taky zahrnuje nástroje,

 » Přečíst si celý článek « 

5 důvodů, proč na obrázcích v online světě záleží

5 důvodů, proč záleží na tom, jaké obrázky používáme na webu nebo blogu

Za posledních pár let se relativně obyčejné weby a blogy dost proměnily. A taky se změnil způsob, jakým jsou konzumovány. Původní šeď a nekonečné šňůry slov byly nahrazeny barvami, obrázky, animacemi, videy. A my, tvůrci webů, to musíme zohlednit při naší tvorbě. Jinak s námi bude ámen.

1 obrázek = 1000 slov

Ano, je to ohrané. Ale to neznamená, že to není pravda.

 » Přečíst si celý článek « 

Proč je důležité odpovídat na komentáře?

Proč je důležité odpovídat na komentáře na blogu i v eshopu?

Občas projíždím blog nebo dokonce eshop a vidím, že se to tam jen hemží komentáři. Komentáři, na které nikdo neodpověděl. A to mě vždycky zarazí.

Na druhou stranu je zajímavé, kolik známých blogerů nebo jinak mediálně úspěšných lidí přikládá právě odpovídání na komentáře velkou váhu. Jsou tací, kteří tráví hodiny denně přesně takhle. Zakládají si na tom, že pokud se na ně někdo obrátí,

 » Přečíst si celý článek « 

Co je WordPress? (a jeho výhody a nevýhody)

Co je WordPress a proč by nás měl zajímat?

WordPress je v současnosti jedna z nejrozšířenějších platforem, na které běží blogy i webové stránky. Má velké množství výhod a já osobně ho vidím jako výborné řešení pro většinu webových projektů (pokud nepočítáme eshopy, i když i tam často s WordPressem uspějeme).

Co je WordPress?

WordPress je redakční systém nebo taky systém pro správu obsahu. Toto označení není ale zcela přesné,

 » Přečíst si celý článek « 

Jak začít psát blog? Co si rozmyslet?

Jak začít psát blog, co si nejdřív rozmyslet?

Začít psát blog je ohromně snadné, můžete se do toho vrhnout hned teď a za čtvrthodinku už můžete poslat první článek do světa. Jenže… začít se dá mnoha způsoby a ne všechny jsou stejně dobré. Tak jako u jiných věcí, i tady platí, že dobrý výsledek si žádá svůj čas a energii.

Pokud vás blogování láká a nebo pokud už jste začali, ale nejste si jistí,

 » Přečíst si celý článek «