O mně

Stavím si svůj online svět  a snažím se plnit si své sny.

Moje cesta k online světu začala v roce 1998, kdy jsem jako počítači posedlá holka nastoupila do kurzu tvorby webových stránek. Web byl v zárodcích a já ho znala hlavně jako místo, kde najít pomoc při hraní Tomb Raidera. V průběhu dalších let jsem se ke kódu tak různě vracela, při gymplu jsem přidala web design, Photoshop a grafiku obecně, typografii, marketing a spoustu dalších věcí tak, jak se objevovaly. Ležela jsem v knížkách a studovala, co mi přišlo pod ruku.

Rok 2009 byl dalším zlomem – končila jsem vysokou školu a v létě se nudila, tak jsem začala tvořit vlastní malé online projekty, jen tak na zkoušku. Seznámila jsem se s redakčními systémy – Joomlou a pak WordPressem, začala si víc hrát s kódem. Do toho přišla práce, jedny státnice, druhé a čas nebyl na nic. Pár dní nato se stěhovala z republiky a začínala další studium. V té době jsem objevila ožívající blogosféru, hlavně zahraniční. Testovala jsem, jak funguje blogger a čekala na chvíli, kdy mě něco osvítí a já budu moct začít blogovat.

Čím dál tím víc jsem si uvědomovala, jak důležité je mít schopnost zachytit věci v jejich kráse, že písmenka skutečně nestačí. Došlo mi, že jedinou podmínkou proto, abych začala skutečně blogovat, je mít schopný kvalitní foťák. Načetla jsem kde co a v srpnu 2012 se rozhodla pro moji první zrcadlovku. Koupit si ji bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Pak už to šlo šupem. Jeden projekt, druhý, třetí, po práci po nocích jsem se učila kódovat lepší stránky a četla o marketingu, o víkendech jsem „lovila“ co nejlepší světlo, nejdřív jsem běhala po městě, potom s talířema ven na zahradu a přitom snila o tom, že jednou už nebudu muset čekat na víkend a modlit se, aby vyšlo počasí a já mohla nafotit recept.

Na Silvestra 2016 jsem si řekla, že je už na čase, abych ten další rok udělala pořádný krok dopředu a začala měnit moje sny v realitu. Na jaře, přesně po šesti letech v práci, jsem si sbalila „svých pár švestek“ (respektive bylo mi sbaleno) a ten den jsem výrazně poznačila do diáře. Byl to den, který mě ohromně přiblížil mým snům.

Od té doby je každý den ohromnou výzvou. Mám spoustu projektů, mraky nápadů, které zrealizovat. Den má jen 24 hodin a mé to-do listy vypadají tak, že jednu věc odškrtnu a další dvě připíšu. Je to jako nekonečná jízda, kdy objevuju, jak je to úžasné být pánem svého času a moct dělat, co chci, a zároveň že je to taky tvrdá práce a ne každý den je posvícení.

Jelikož onlinu se teď věnuju ještě víc, bylo logickým krokem založit projekt zaměřený čistě na něj. Jeho prostřednictvím můžu předávat svoje zkušenosti, pomáhat ostatním a zároveň se dál učit a dívat se na věci z nových úhlů.

Doufám, že tu naleznete užitečné informace, načerpáte inspiraci a třeba si i virtuálně popovídáme :).