První migrace na https konečně za mnou

Přechod zaběhlého blogu z http na https, moje první zkušenosti

Včera jsem dorazila moji první opravdovou migraci zaběhnutého webu z http na zabezpečený https – pro dify.cz a jeho subdomény. Trošku to bolelo, ale zas to nebylo tak strašné. Rozhodla jsem se napsat moje první dojmy z procesu a případně popostrčit k tomuhle kroku všechny, kteří si před adresu ještě pořád píšou jen http.

Hlavní důvody pro https

Už docela dlouho se mluví o tom,

 » Přečíst si celý článek « 

Jak na web vložit facebook Page Plugin?

Jak na web jednoduše vložit facebook like box/page plugin?

Facebook i po všech těch změnách je pořád většinou tou nejlepší sociální sítí, na které můžeme jako bloggeři nebo majitelé jakéhokoliv jiného projektu fungovat. Dává tedy smysl, abychom návštěvníky našeho webu směrovali na naši facebookovou stránku, dali jim o její existenci vědět. Jak na to? Třeba prostřednictvím Page Pluginu.

O Page Pluginu se stále ještě často mluví jako o Like Boxu – tak se jmenoval dřív a prostě tak spoustě lidí uvízl v paměti.

 » Přečíst si celý článek « 

Jak správně používat cizí obrázky?

Jak správně používat cizí obrázky?

Není dne, kdy bych neviděla obrázek, který může někoho vyjít pěkně draho. To proto, že si ho někde vypůjčil. Používání cizích obrázků na internetu má svoje poměrně přísná pravidla a jejich porušení nás může stát i peníze, dost peněz. Jak tedy používat obrázky, které vytvořil někdo jiný, s minimálními riziky?

Licencování obrázků

Může se zdát, že na internetu je všechno zdarma.

 » Přečíst si celý článek « 

Testování responzivnosti našeho webu

Jak otestujeme, že je náš web responzivní?

Nedávno jsem psala o responzivitě a důvodech, proč je důležitá. Dneska se přesuneme trošku víc do praxe. Je totiž hezké vědět, co a jak má fungovat, nicméně my si potřebujeme ověřit. že tomu tak skutečně je. Jak tedy nejlépe otestujeme, jestli je náš web správně responzivní?

Já používám při tvoření několik způsobů testování, protože spolehnout se jen na jeden, to není nic pro mě.

 » Přečíst si celý článek « 

Proč některá písma nefungují a co s tím?

Proč na webu některá písma/písmena nefungují?

Vidím to stále častěji… Pěkný design, ale v textu se objevují znaky, které tam nepatří. Někdy jsou to písmenka maličko jiného stylu, jindy to jsou znaky, které vyloženě vyskakují z textu a úplně kazí dojem ze všeho. A občas je dokonce místo písmene čtvereček nebo prostě prázdno. Proč?

Poslední roky se roztrhl pytel s různými písmy a s radostí je uplatníme při vlastním tvoření.

 » Přečíst si celý článek « 

Jak zvýšit návštěvnost blogu?

Jak zvýšit návštěvnost blogu přirozeně a zdarma?

Jak zvýšit návštěvnost blogu přirozeně a zadarmo? Co můžeme udělat pro to, aby se o nás dozvědělo více lidí a google nás měl rád?

Odpovědět na tuto otázku není snadné a rozhodně to nesfoukneme dvěma větami. Je ale spousta „drobností“, které nám k návštěvníkům pomohou, byť výsledek asi nepoznáme ze dne na den. Pokud se jim ale začneme věnovat, budeme růst.

Kvalitní obsah

Publikování kvalitního obsahu je základní podmínkou úspěšné existence na internetu.

 » Přečíst si celý článek «