Další zdroj inspirace? My sami!

Skvělý zdroj inspirace jsme i my sami a naše práce

Ráda se nechám inspirovat ostatními a občas mám pocit, že je ten správný čas načerpat nové nápady, a tak hledám kde. Nedávno jsem si tak prohlížela moji starou tvorbu a zjistila jsem, že i toto je cesta. Že se můžeme inspirovat i sami sebou (a někdy budeme možná mile překvapeni :)).

Když jsem si prohlížela svoje staré fotky a příspěvky na blogách, zjistila jsem, kolik drobností jsem za tu dobu zapomněla a kolik detailů se z mojí práce vytratilo. Někdy je nahradilo něco jiného, jindy prostě upadly v zapomnění. Při prohlížení s takovým časovým odstupem jsem svoji práci taky viděla z trochu jiného úhlu, možná méně kriticky nebo možná jsem z ní poznala, že tenkrát jsem měla čas si s některými věcmi více vyhrát, dát jim více prostoru i si je lépe užít. Jak se vyvíjíme, přirozeně něco přibíráme a něco odkládáme. Evidentně je ale někdy fajn se k tomu odloženému zase vrátit a „recyklovat“ to.

Čím dál tím častěji mi tohle taky připomíná, jak užitečné je psát všechny nápady nebo zajímavé myšlenky. Často je sice neupotřebíme v tom momentě ani v nejbližší době, nicméně za nějaký čas se nám můžou víc než hodit.

Mrzí mě, že jsem stěhováním přišla o všechny svoje kresby a náčrty, které jsem vyprodukovala (nejen) během let ve školních lavicích. Mívala jsem období fontovací, kdy jsem trávila hodiny vytvářením abeced a nápisů. Kdo by před těmi 15 lety tušil, že dneska by se mi to tak hodilo? Zase je to potvrzením toho, že nikdy nevíme, kdy nám naše nápady v budoucnu přijdou vhod. Možná se vám taky stává, že zas a znova se k vám vrací tytéž myšlenky a nápady. Jako kdyby vás nechtěly nechat na pokoji. Možná i to má nějaký význam.

Obecně nejsem pro to shromažďovat věci a budovat skladiště. Ale moct se vrátit ke své tvorbě a nechat se inspirovat svými vlastními nápady z dob minulých, to je moc fajn.

A co vy? Prohlížíte si svoji starší tvorbu? Hledáte inspiraci v tom, co se vám v minulosti povedlo?

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vašich údajů (více info)

Po odeslání musí být komentář ručně schválen, aby nebyla diskuse plná spamu :). Bude proto chvíli trvat, než se komentář pod příspěvkem zobrazí. Díky!