3 důvody, proč mám ráda Pinterest

Důvody, proč používám Pinterest, nejen jako podporu blogu

Pinterest už znám dlouho a ještě si pamatuju, jak ze začátku fungoval jen na pozvánku. Od té doby se leccos změnilo a stala se z něj masová záležitost. V našich končinách má sice svoje limity, ale já na něj nedám dopustit. Jak Pinterest používám a proč?

Pro vlastní obsah

Na Pinterestu poměrně snadno můžeme zveřejňovat či propagovat náš vlastní obsah, zejména ve formě obrázků s odkazem na náš web. K tomu stačí jen pár vteřin, které se rozhodně vyplatí do tohoto média investovat.

Vlastní nástěnky slouží k roztřízení obsahu a lepší přehlednosti, dobře volená klíčová slova nám pak pomůžou zvednout viditelnost.

Sama ze zkušenosti vím, že z Pinterestu mi návštěvníci chodí a jejich množství roste. Je to super zdroj návštěvnosti.

Pro cizí obsah

Pinterest lze snadno použít i ke zviditelnění cizího obsahu. Třeba spolupracujeme s nějakou firmou nebo i jen jiným blogerem. Nebo jsme se zapojili do affiliate programu. Důvodů, proč publikovat cizí obsah, je spousta. A je jasné, že čím víc sledujících na Pinterestu budeme mít a čím šikovnější budeme při tvorbě pinů, tím lepší možnosti na nás budou čekat.

Zdroj inspirace

Přiznám se, že čím dál tím častěji Pinterest používám k hledání zdrojů inspirace nebo informací. V některých oblastech je totiž asi nepřekonatelný. Jmenovat bych mohla témata jako jsou jídlo nebo bydlení. Jak totiž najdete inspiraci třeba pro zařízení malinkého bytu? No, na Pinterestu stačí zadat dvě tři slova a pak už jen sledovat, kam nás to zavane. A samozřejmě, jakýkoliv inspirativní obrázek (nebo článek) si hned připneme, takže ho pak máme kdykoliv po ruce.

Tvorba mood boardů je díky systému nástěnek jednoduchá a spolehlivá, my se plně můžeme zaměřit na to, co nás zajímá – na obsah.

Tady se taky hodí připomenout, že u každé nástěnky existuje možnost označit ji jako soukromou, resp. tajnou (secret). Já mám takových nástěnek mraky, protože na Pinterestu řeším opravdu spoustu věcí a nechci, aby byly lidem na očích a rozptylovaly je. Prostě ho hodně používám i soukromě.

Poznámka na závěr

Myslím, že je vhodné na závěr zmínit ještě fakt, že pokud vyhledáváme na Pinterestu obsah, tak nejlépe pořídíme v případě, že na to půjdeme přes angličtinu, případně jiný hodně rozšířený jazyk. I když počet českých příspěvků každým dnem roste :).

 

A co vy, používáte Pinterest? Pro sebe, pro blog nebo pro byznys?

Pokud byste mě na Pinterestu hledali, jsem tu :).

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vašich údajů (více info)

Po odeslání musí být komentář ručně schválen, aby nebyla diskuse plná spamu :). Bude proto chvíli trvat, než se komentář pod příspěvkem zobrazí. Díky!